Väggar och tak är utbytta mot höga stammar och blå himmel. Skogsfloating® är en skön kontrast till traditionella möten. Här utesluter vi tekniken och den konventionella mötesformen.
Skogsfloating® är ett nytt koncept för möten med upp till tolv deltagare. Samlade kring ett gemensamt centrum kan alla se och höra varandra. Konferensstolarna och whiteboarden är utbytta av specialdesignade hängmattor ute i det fria.
De sköna hängmattorna hjälper mötesdeltagarna att släppa loss kreativiteten, få nya perspektiv och hitta lösningar som hade varit svåra att se i ett traditionellt mötesrum. Naturen har i alla tider fungerat som inspirationskälla till nya idéer. Oförutsedda, naturliga bilder gör att samtalet utvecklas mer dynamiskt än i en traditionell mötesmiljö. Fler sinnen sätts i arbete och minnena blir starkare. Blicka upp mot trädkronorna och låt kreativiteten flöda fritt.
Skogsfloating® kan nyttjas året runt. Regnar det finns ett tak att spänna upp över hela cirkeln och har man bara varma filtar runt sig kan man nyttja anläggningen även vintertid.
För bokning och mer information
+46(0)565-166 20
konferens@selmaspa.se



























